Wiszące meble łazienkowe. Czym są, jakie mają plusy i czy to dobry wybór?
Meble i wyposażenie

Wiszące meble łazienkowe. Czym są, jakie mają plusy i czy to dobry wybór?

Wiszące meble łazienkowe to jeden z coraz popularniejszych rodzajów mebli przeznaczonych do tego pomieszczenia. Wiele osób nie wie jednak jakie mają plusy i czym tak właściwie do końca są. W tym tekście przedstawiamy wiszące meble łazienkowe oraz podpowiadamy czy warto z nich korzystać?

Wiszące meble łazienkowe. Czym są, jakie mają plusy i czy to dobry wybór?

 

Czym są wiszące meble łazienkowe

Wiszące meble łazienkowe to meble, które zamontowane są w łazience kilka — kilkanaście centymetrów nad ziemią. Najczęściej występują one w całych zestawach czy kolekcjach. Są to zatem szafki, półki czy innego rodzaju meble, które nie stykają się z podłożem. Trend ten jest niezwykle efektowny oraz daje wiele możliwości przy aranżacji wnętrza. Wiszące meble montuje się podobnie co inne elementy trwale do ściany. Po ich poprawnym zainstalowaniu możemy korzystać z nich tak jak z mebli stojących. Meble wiszące od łazienki mogą posiadać również oświetlenie zamontowane od spodniej strony. Jest to bardzo poręczna opcja i pozwala oświetlać dosłownie wszystkie kąty. Meble takie możemy kupować też jako pojedyncze modele, aby uzupełnić nimi obecną stylizację. Bez problemu odnajdziemy je w sklepach meblowych.

Czy warto ich używać?

Zdecydowanie! Wiszące meble łazienkowe mają wiele korzyści i pomogą zaaranżować łazienkę w nowoczesny sposób. Oprócz takiej formy meble te dostępne są w różnych kolorach, wielkościach czy kształtach. Ich największym plusem jest jednak niestykanie się z podłożem. Pozwala to optycznie powiększyć łazienkę. W pewien sposób wpływa to także na komfort użytkowania kranu w łazience, gdyż możemy komfortowo dostawić nogi po linię pionową blatu. Pewnym minusem wiszących mebli łazienkowych może być “marnotrawienie” przestrzeni. Będzie to szczególnie zauważalne w bardzo małych łazienkach. Jeśli jednak nie musimy aż tak liczyć się z metrażem, warto wybrać właśnie taki typ mebli. Meble wiszące w łazience pomagają również w utrzymaniu czystości w trudnodostępnych miejscach. Sprzątanie spodnich kurzu itp. jest bardzo proste i może wykonywać je nawet robot sprzątający.

 

Zobacz więcej podobnych postów