Czy warto kupić mieszkanie od dewelopera?
Przemysł

Czy warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Na zakup mieszkania w Krakowie decyduje się dość wiele osób w różnym wieku, dla wielu z nich jest to najpoważniejsza inwestycja w całym dotychczasowym życiu. W związku z tym dokłada się wszelkich starań, by kolejne kroki, aż do momentu odbioru kluczy do mieszkania, były odpowiednio zabezpieczone. Nierzadko poza przeznaczeniem większej części oszczędności, występuje się po kredyt do banku, każda taka transakcja musi zabezpieczać zarówno interesy kredytobiorcy, jak i instytucji udzielającej wsparcia.

Czy warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Mieszkania w Krakowie od dewelopera

Decydując się na zakup mieszkania w Krakowie od dewelopera, powinno się uwzględniać współpracę wyłącznie z zaufanymi firmami, takimi jak Budopol. Kilkudziesięcioletnia działalności najlepszych fachowców pozwoliła na realizację wielu inwestycji, nie tylko na terenie Polski, ale również poza jej granicami. Jednym z zakresów działania firmy jest wznoszenie nowych budynków mieszkalnych, które cieszą się niemałą popularnością. Jednak ponieważ taka inwestycja jest bardzo poważna, każdy zainteresowany powinien kierować się najważniejszymi zasadami w wyborze konkretnego mieszkania. Wbrew pozorom to nie cena jest najważniejszym czynnikiem, a lokalizacja danego obiektu, gdyż ma znaczący wpływ na komfort życia. Należy bowiem uwzględnić, które mieszkania w Krakowie zagwarantują potencjalnemu właścicielowi najlepszy i najkrótszy dojazd do pracy, szkoły, czy sklepu. Jednak obecna ustawa deweloperska jasno wskazuje, że firma, która sprzedaje mieszkanie ma obowiązek poinformowania nabywców o planowanych nowych inwestycjach w pobliżu. Może więc okazać się, że obecnie stan dróg pozostawia wiele do życzenia, jednak w określonym czasie mają rozpocząć się modernizację poprawiające ich obecny wygląd. To również należy wziąć pod uwagę.

Jak właściwie wybrać dewelopera?

Deweloper powinien być przede wszystkim rzetelny, dlatego przed rozpoczęciem jakichkolwiek rozmów na temat ewentualnego zakupu mieszkania w Krakowie, zaleca się wnikliwe sprawdzenie firmy. Na początku powinno się sprawdzić ogólne opinie o danej spółce na rynku, ponadto warto przyjrzeć się dotychczas skończonym realizacjom. Jeżeli po kilku latach stan wzniesionych budynków jest idealny, a jego mieszkańcy również są w pełni zadowoleni, wzbudza to duże zaufanie. Warto poza tym sprawdzić, na jakim gruncie powstał obiekt, na szczęście nie jest konieczne dokonywanie własnych oględzin, wystarczy sprawdzić taką informację w dostępnej przez Internet księdze wieczystej. W przypadku, gdy wszystkie powyższe kwestie nie wzbudzają żadnych wątpliwości, można dokonać wyboru w zgodzie z własnym sumieniem. Na samym początku podpisuje się umowę deweloperską, która występuje w formie aktu notarialnego, koszty są oczywiście dzielone po połowie między obie strony. Decydując się na zakup mieszkania w Krakowie nie podpisuje się umowy kupna-sprzedaży, choć sporządzony akt notarialny zastąpił umowę przedwstępną, która kiedyś musiała być sporządzona. Warto przed podpisaniem zwrócić jeszcze uwagę, czy dokument zawiera wszystkie niezbędne detale dotyczące całej transakcji.

Zobacz więcej podobnych postów