Designerskie podłogi do domu
Materiały

Designerskie podłogi do domu

W każdym domu podłogi odgrywają bardzo ważną rolę. Wybór podłóg jest bardzo ważną decyzją, bo od nich zależy komfort codziennego funkcjonowania oraz mają wpływ na wygląd całego mieszkania czy domu. Na rynku pojawia się szereg nowych rodzajów i wzorów podłóg, które wykorzystywane są w pracach wykończeniowych. Jakie podłogi znajdziemy we współczesnych trendach?

Posadzki żywiczne

Do niedawna ten typ wykorzystywany był tylko i wyłącznie w pomieszczeniach gospodarczych lub przemysłowych. Obecnie coraz częściej wykorzystywane są także i w domach mieszkalnych. Posadzki żywiczne są bardzo wytrzymałe i odporne na codzienne użytkowanie. Świetnie spisują się w utrzymaniu, ponieważ bardzo łatwo utrzymuje się je w czystości. Dostępne są w różnej kolorystyce, dzięki czemu łatwo ją dopasować do różnych wnętrz. Takie posadzki stworzone są z żywicy poliuretanowej, są bardzo odporne i nie ulegają zarysowaniu czy uszkodzeniom mechanicznym. Nie zmienia się ich kolor w innym świetle, co nie utrudnia wykorzystanie jej i w jasnych pomieszczeniach. Nie posiadają fug, co znacznie ułatwia utrzymanie ich w czystości.

Designerskie podłogi do domu

Posadzki z betonu

Coraz częściej spotyka się wnętrza utrzymane w surowym stylu. Do takich industrialnych pomieszczeń świetnie sprawdzą się posadzki betonowe. Ten rodzaj posadzek nie posiada fug oraz spoin, co powoduje, że łatwo się utrzymuje w czystości taką podłogę. Powodują złudzenie optyczne, nieco powiększając przestrzeń, co sprawdzi się w małych mieszkaniach. Do wykończenia domu warto wybrać beton dekoracyjny, polerowany, który ładnie odbija światło oraz sprawi, że pomieszczenia staną się bardziej rozświetlone. Doskonale komponują się w minimalistycznym i nowoczesnym wnętrzu.

Posadzki z drewna

Tradycjonaliści mogą zdecydować się na wybór posadzek drewnianych. Odnajdą się one także w nowoczesnych wnętrzach. Przykładem może być parkiet przemysłowy, czyli dość gruba i wytrzymała okładzina, którą można wielokrotnie odnawiać. Wnętrza z tym rodzajem parkietu stają się bardziej przytulne, sprawiają, że są bardziej ciepłe i naturalne.

Zobacz więcej podobnych postów