Okna dachowe w domu jednorodzinnym z poddaszem użytkowym
Materiały

Okna dachowe w domu jednorodzinnym z poddaszem użytkowym

Wiele osób zastanawia się czy warto inwestować w okna dachowe w domu jednorodzinnym z poddaszem użytkowym? Z pewnością można stwierdzić, że okna dachowe pozwalają na lepsze doświetlenie pomieszczeń, co wpływa na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej.  Jeżeli zdecydujemy się na wykonanie okna dachowego przede wszystkim należy prawidłowo i dokładnie je zamontować. Nieprawidłowy montaż może, bowiem doprowadzić do utrat ciepła z pokoju.

Zalety z zastosowania okna dachowego

Niewątpliwie do zalet okna dachowego możemy zaliczyć możliwość sprawdzenia dachu i orynnowania. Jest to jedna z najbezpieczniejszych metod kontroli. Tego typu okna to także zdecydowanie większa prywatność, ponieważ uniemożliwiają obcym osobą obserwację z zewnątrz.

Wiele osób docenia również to, że dzięki oknom dachowym dociera do pomieszczeń zdecydowanie większa ilość naturalnego światła słonecznego. Wpływa to korzystnie na nasz nastrój i samopoczucie, pokoje wydają się wówczas bardziej przytulne. Można, więc zatem powiedzieć, że okna dachowe pełnią również funkcje dekoracyjną, ponieważ nadają one pomieszczenia wyjątkowy klimat. Na rynku istnieje bardzo duży wybór rożnych okien dachowych, dlatego każdy znajdzie produkt, który najlepiej będzie pasował do wystroju jego pokoju.

Okna dachowe w domu jednorodzinnym z poddaszem użytkowym

Prawidłowy montaż okien dachowych.

                Okna dachowe powinny być przede wszystkim prawidłowo rozmieszczone. Jeżeli pod skosami dachowymi pokoju, w którym umieszczone ma zostać okno zamierzamy ustawić meble wówczas warto wykonać tak zwaną ściankę kolankową, która będzie mieściła się w przedziale 1, 1- 1, 3metra. Aby okna dachowe nie były źródłem strat ciepła należy zdecydować się na zakup tych o jak najmniejszym współczynniku przenikania ciepła. Przy ocieplaniu tego rodzaju okien warto także zastosować dodatkową izolację w przestrzeni pomiędzy łatami. Przy montażu okien dachowych należy również pamiętać o szczelnym kołnierzu paraprzepuszczalnym, który pozwoli uniknąć problemów związanyh z zawilgoceniem okna dachowego. Okna dachowe to, zatem rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę.

Zobacz więcej podobnych postów