Czym są panele winylowe i czy warto je zakupić?
Materiały

Czym są panele winylowe i czy warto je zakupić?

W przypadku podług najpopularniejszym materiałem są panele podłogowe, ponieważ łącza one w sobie zarówno dobrą cenę, jak i piękny wygląd. Dodatkowo trzeba przyznać, że są one bardzo praktyczne. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się jednak także panele winylowe. Dzięki temu, że przy tworzeniu paneli winylowych wykorzystana została nowa technologia są one trwalsze i bardziej odporne na uszkodzenia niż tradycyjne panele podłogowe.

Podłoga wykonana z paneli winylowych.

Panele winylowe to produkt, który jest odporny na zabrudzenia oraz promieniowanie UV, dlatego takie wykończenie podług często stosuje się w sklepach oraz obiektach użyteczności publicznej. Panele winylowe wykonane są z kilku warstw winylu. Do ich wykończenia używa się poliuretanemu, który doskonale wzmacnia powierzchnię. W przypadku tego rodzaju paneli wzór wytłacza się na ostatniej warstwie, dzięki temu nabywca ma pewność, że faktura nie wytrze się ani nie spłowieje. Jeżeli chodzi o wygląd paneli winylowych to są one bardzo podobne do modeli klasycznych, również dostępne są w różnych kolorach i grubościach. Ponadto na rynku istnieje możliwość zakupu paneli winylowych imitujących kamień, stal czy też deskę podłogową. Możemy także zakupić panele winylowe 3D.

Czym są panele winylowe i czy warto je zakupić?

Zalety paneli winylowych.

Panele winylowe mają wiele zalet. Przede wszystkim są trwałe i posiadają dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, a ponadto nie przebarwiają się ani nie rysują. Są wodoodporne, dlatego możemy stosować je w każdym pomieszczeniu. Posiadają także bardzo dobrą izolację akustyczną, więc świetnie sprawdzą się w bloku. Niewątpliwą ich zaletą są również właściwości antypoślizgowe. Tego rodzaju panele można śmiało stosować na podłogę wyposażoną w system ogrzewania, ponieważ charakteryzują się one bardzo dobrym przewodzeniem ciepła. Co prawda panele winylowe są droższe od tradycyjnych paneli podłogowych, ale ich jakość jest zdecydowanie lepsza, jeżeli wiec zależy nam na podłodze, która wytrzyma kilka ładnych lat warto zainwestować w zakup tego produktu.

Zobacz więcej podobnych postów