Narzędzia potrzebne do budowy domu
Materiały

Narzędzia potrzebne do budowy domu

Każdy mężczyzna chcący przeprowadzki wraz z całą rodziną, marzy o wybudowaniu swoich własnych czterech ścian. Budowa swojego nowego miejsca zamieszkania wiąże się przede wszystkim z dużą ilością pracy i kosztami. Pamiętajmy jednak, że niczego nie da się wybudować gołymi rękami. W celu rozpoczęcia pracy, konieczny jest wcześniejszy zakup kilku, a nawet kilkunastu sprzętów, które znacznie pomogą nam w budowie. 

Podstawowe, mniejsze narzędzia 

Podstawowymi przedmiotami, które osoba budująca dom powinna mieć stale przy sobie są ołówek, metr lub taśma, młotek i śrubokręt. Metr jest praktycznie najważniejszą rzeczą potrzebną na budowie, gdyż wszystko tam musi być dokładnie wymierzone. Następną rzeczą jest wkrętarka, która znacznie przyspieszy nam pracę, zastępując wkrętak w przypadku łączenia desek na szalunki, czy późniejsze prace wykończeniowe. W celu przykładowego wywiercenia dziur na śruby w deskach przyda nam się wiertarka z całym kompletem wierteł. 

Narzędzia potrzebne do budowy domu

Elektronarzędzia oraz sprzęty spalinowe 

Wiadomo, że dostęp do energii elektrycznej na budowie jest kluczem do sukcesu. Wiele sprzętów, które zdecydowanie ułatwiają nam pracę, potrzebuje zasilania prądem elektrycznym i niemalże konieczne jest zapewnienie sobie do niego dostępu. Pierwszym takim narzędziem może być najzwyklejsza szlifierka kątowa, zwana potocznie gumówką. To dzięki jej obecności przecinać możemy druty zbrojeniowe, które zawierają się w niemal każdej części budowy.  

Kolejnym, często potrzebnym sprzętem jest piła łańcuchowa. Z jej pomocą przetniemy deski pod szalunek, a także dopasujemy wysokość stempli w przypadku, gdy są one drewniane. Do cięcia pustaków przydać może się przecinarka pneumatyczna bądź przecinarka z tarczą diamentową w przypadku pustaków betonowych pod fundamenty.  

Inne potrzebne akcesoria 

Przed wylewaniem płyty czy fundamentu, konieczne jest wcześniejsze położenie koszy oraz zbrojeń. Samo położenie nie wystarczy, ponieważ potrzebne jest jeszcze ich związanie. Do tego przydadzą nam się klucze do wiązania, które prawdę mówiąc można wykonać nawet samodzielnie. W celu stworzenia koszy, posiadać musimy strzemiona, które wykonujemy za pomocą giętarki, co również jest istotnym elementem każdej budowy. 

Zobacz więcej podobnych postów