Przewodnik po Rogowie i okolicach
Informacje

Przewodnik po Rogowie i okolicach

Malownicza miejscowość Rogowo rozciąga się wzdłuż Morza Bałtyckiego. Ten odcinek wyróżnia się szeroką plażą z drobnym i czystym piaskiem. Nie jest oblegany przez turystów, dlatego o każdej porze roku można tutaj wspaniale odpocząć. Na Wybrzeżu znajdują się mieszane lasy ochronne. Jeśli lubisz odpoczywać nad wodą, nie musisz się ograniczać tylko do Bałtyku. Po drugiej stronie drogi znajduje się jezioro Resko Przymorskie. Panują tutaj doskonałe warunki do wędkowania, jazdy na rowerach wodnych i uprawiania kitesurfingu.

Urocza nadmorska miejscowość

Według danych z 2009 roku Rogowo było zamieszkane przez około 300 osób. Osiedle mieszkaniowe tworzy kilka bloków. Znajdują się tu też zarówno stare, jak i nowoczesne domy. W Rogowie działa kilka nowoczesnych ośrodków wypoczynkowych. Można w nich doskonale odpocząć. Zapewniają obsługę na najwyższym poziomie. 

Baltica Heaven znajduje się w uroczym miejscu. Z trzech stron otoczona jest lasami. Dlatego mieszkańcy będą mogli zrelaksować nawet po ciężkim dniu. Dawniej w Rogowie mieściła się jednostka rogowa. Dlatego było niedostępne dla deweloperów. Różni się od innych nadmorskich, popularnych miejscowości. Jest tu niezwykle cicho i spokojnie. W Rogowie panuje doskonała harmonia. W pobliżu znajduje się pełna infrastruktura miejska, dlatego nie czujemy się odcięci od świata.

Przewodnik po Rogowie i okolicach

Infrastruktura miejska w Rogowie

Przez Rogowo biegnie droga, która łączy je z Dźwirzynem i Kołobrzegiem od wschodu, a Gryficami, Trzebiatowem i Mrzeżynem od zachodu. Drogę zmodernizowano kilka lat temu, w 2011 roku. W Rogowie  znajduje się też komfortowa, asfaltowa ścieżka rowerowa. Przez miejscowość kursują regularnie autobusy. Jeśli chodzi o stacje kolejowe, to najbliższe są w Trzebiatowie i Kołobrzegu. Z pobliskiego Mrzeżyna odjeżdżają autobusy do różnych zakątków Polski. Najbliższe lotnisko znajduje się około 90 km od Rogowa, w Goleniowie koło Szczecina.

Przewodnik po Rogowie i okolicach

Atrakcje turystyczne w pobliskich miejscowościach

Kołobrzeg dynamicznie się rozwija. Jest jednocześnie miastem portowym i największym polskim uzdrowiskiem na wybrzeżu. Przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale też z różnych zakątków świata. Do największych atrakcji możemy zaliczyć Morze Bałtyckie, przepiękną plażę i zabytki. Można wdychać czyste powietrze i odpoczywać na łonie natury. 

Panuje tu specyficzny, bardzo zdrowy mikroklimat. Nowoczesne ośrodki oferują zabiegi borowinowe i solankowe. Pracują w nich wysoko wykwalifikowani specjaliści. Zapewnia profesjonalne zaplecze terapeutyczne i diagnostyczne. Dlatego chętnie przyjeżdżają tutaj osoby, które mają problemy z układem oddechowym, ruchowym, sercowo-naczyniowym, metabolicznym lub hormonalnym.

Kołobrzeg ma bogatą ofertę rozrywkową. Co roku organizuje ciekawe wydarzenia muzyczne i festiwale.

Odpoczywając w Rogowie, warto też zajrzeć do pobliskiego Dźwirzyna. Możesz tutaj odpoczywać na plaży, uprawiać windsurfing, łowić ryby, pływać kajakiem, motorówką lub na jachcie. Na Jeziorze Resko Przymorskie znajdują się dwa porty. Można w nich wynająć sprzęt do sportów wodnych.

Artykuł przygotowany przy współpracy z zespołem Baltica-Heaven.pl - mieszkania nad morzem sprzedaż.

Zobacz więcej podobnych postów