Home Staging — Dowiedz się jak odpowiednio przygotować swoje mieszkanie do sprzedaży lub poproś o pomoc agencje nieruchomości!
Informacje

Home Staging — Dowiedz się jak odpowiednio przygotować swoje mieszkanie do sprzedaży lub poproś o pomoc agencje nieruchomości!

Odpowiednie przygotowanie domu czy aranżacja wnętrza pod sprzedaż, czyli Home Staging, to coraz popularniejszy sposób na to, aby zwiększyć szanse na sprzedaż własnego domu lub mieszkania. Do niedawna trend ten oferowały jedynie biura nieruchomości i profesjonalni dekoratorzy wnętrz. Obecnie istnieje jednak wiele podpowiedzi, wskazówek i inspiracji, dzięki którym możemy wykonać go samodzielnie, przyczyniając się do korzystniejszej i szybszej sprzedaży nieruchomości. W tym artykule prezentujemy, czym jest Home Staging, jakie korzyści niesie ze sobą oraz jak go wykonać. Podpowiadamy również czy i kiedy warto to zadanie zlecić agencji nieruchomości.

Co to jest Home Staging?

Home Staging to niskokosztowe przearanżowanie oraz przygotowanie wnętrza nieruchomości tak, aby prezentowało się ono, jak najbardziej pozytywnie. Czynność ta polega na wykonaniu kilku elementów, które mają na celu podnieść wartość mieszkania małym kosztem. Pod pojęciem Home Stagingu kryje się zatem nie tylko samo sprzątanie co odpowiednie przygotowanie wnętrza do prezentacji. Dzięki takiemu posunięciu możemy liczyć na oczarowanie potencjalnego klienta oraz na szybszą sprzedaż i wyższą cenę. Wiele badań dotyczących Home Stagingu dostarcza nam informacji o tym, że możemy nawet o kilkanaście procent podnieść wartość mieszkania, odpowiednio je aranżując oraz skrócić czas oczekiwania na sprzedaż nawet o połowę. Trend ten powstał i przeniósł się do Europy z USA. Obecnie istnieje wiele instrukcji oraz wiedzy na temat aranżacji mieszkania “pod sprzedaż” a wiele biur nieruchomości oferuje odpłatnie i niezależnie wykonanie takiej usługi. Sam Home Staging nie jest trudny w przeprowadzeniu, ale należy wiedzieć, na jakich elementach mamy się skupić oraz jaki efekt mamy osiągnąć. Przygotowanie mieszkania możemy przeprowadzić zarówno bezkosztowo, jak i zainwestować pewne środki w cały proces. Duchem Home Stagingu jest prowadzenie subtelnych zmian, które będą miały duży wpływ na wnętrze nieruchomości.

W czym może nam pomóc — dlaczego warto?

Wiele osób sprzedających swoje nieruchomości zastanawia się, czy skorzystać z Home Stagingu. Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej pozytywna, a sam Home Staging przynosi wiele korzyści. Pierwszym powodem dlatego warto go przeprowadzić to zainteresowanie potencjalnego klienta kupnem. W zdecydowanej większości osoby odwiedzające będą bardziej skłonne rozważyć kupno naszego domu, jeśli będzie on hasny, obszerny i przytulny — aniżeli zagracony czy ciemny. Poświęcenie kilku godzin lub 1-2 dni na taki krok zaowocuje tym, że będziemy mieli więcej chętnych na jego oglądanie oraz będziemy mogli podnieść nieco cenę. Odpowiednio przygotowany dom nie będzie miał negatywnych elementów, które mogą posłużyć również próbie zbijania ceny. Samo wykonanie Home Stagingu nie jest trudne, możemy przeprowadzić je samodzielnie lub zamówić w agencji nieruchomości. Inwestując również kilkadziesiąt — kilkaset złotych w nowe drobiazgi czy akcesoria możemy też zwiększyć atrakcyjność mieszkania.

Home Staging — Dowiedz się jak odpowiednio przygotować swoje mieszkanie do sprzedaży lub poproś o pomoc agencje nieruchomości!

Jak wykonać Home Staging?

Pierwszym elementem, jaki powinniśmy wykonać przy Home Stagingu, jest usunięcie wszystkich zbędnych przedmiotów. Będą to z pewnością pamiątki, osobiste bibeloty czy rzeczy bez wartości materialnej. Minimalizm przy sprzedaży domu pozytywnie wpływa na przestronność wnętrza i daje potencjalnym właścicielom możliwość wstępnego zaplanowania wnętrza — co przyzwyczaja ich już do niego podczas oglądania. Kolejnym posunięciem, jakie powinniśmy wykonać to maksymalne rozświetlenie wnętrza. Warto w tym celu wybrać jaśniejsze zasłony, maksymalne je odsłonić oraz ustawić meble w ten sposób, aby nie zasłaniały wpadającego światła do pomieszczeń. Meble możemy również ustawić w taki sposób, aby nie utrudniały chodzenia po pomieszczeniu i nie wymuszały pewnych ruchów np. wymijania ich.

Przeprowadzając Home Staring, możemy również przeznaczyć pewne środki i zainwestować je w kupno stylowych i efektownych gadżetów. Z pewnością może być to np. nowy zegar ścienny, lustro czy narzuty na kanapy. Dobrym pomysłem będzie zakupu kilku nowych kolorowych kubków do kuchni czy np. plakatu do przedpokoju. Dodatki takie, z pewnością wprowadzą efekt “nowości’ wnętrza, który jest bardzo pożądany. Wnętrze powinno być zaaranżowane maksymalnie uniwersalnie oraz nieekstrawagancko. Pamiętać należy, że nie wiemy, na jakich kupujących trafimy i należy stworzyć sytuację, w której zyskujemy maksymalne prawdopodobieństwo zakupu mieszkania.

Bardzo dobrym posunięciem jest również włączenie odpowiedniej spokojnej muzyki, która będzie grało — nawet bardzo cicho. Sprawi to wrażenie przytulności oraz komfortu psychicznego. Często zapominanym elementem oprócz muzyki jest również zapach. Warto przy tej okazji umieścić w domu kilka zawieszek zapachowych. Aromamarketing jest często używany w galeriach handlowych, gdzie każdy sklep oferuje swoją gamę zapachów, nawet jeśli jest to sklep np. z ubraniami. Jest to najlepszym przykładem, że warto zadbać o ten szczegół. Muzyka oraz zapach pozwolą bardzo prosto zrobić dobre wrażenie na osobach kupujących mieszkanie.

Home Staging — Dowiedz się jak odpowiednio przygotować swoje mieszkanie do sprzedaży lub poproś o pomoc agencje nieruchomości!

Wykup usługę Home Stagingu!

Bardzo atrakcyjną i pomocną opcją jest wykupienie Home Stagingu w biurze nieruchomości. Obecnie duża część z nich oferuje jego wykonanie jako usługę niezależną — dodatkową, nawet jeśli nie jesteśmy klientami biura. Takie posunięcie będzie bardzo pomocne w kilku przypadkach. Pierwszy z nich to sytuacja, w której nie znamy się na tego typu działaniach, a chcemy, aby nasze wnętrze prezentowało się bardziej okazale. Bez wiedzy w cenie kilkuset złotych z pewnością zostanie ono przygotowane w jak najkorzystniejszy sposób. Taka opcja jest też warto przemyślenia jeśli posiadamy dom lub mieszkanie o wysokiej wartości i chcemy zarobić jak najwięcej na jego sprzedaży. Profesjonalna pomoc w takiej sytuacji będzie nieoceniona. Krok taki będzie uzasadniony, jeśli nie mamy czasu, a termin prezentacji domu zbliża się nieubłaganie. Warto przed zamówieniem usługi porównać oferty różnych lokalnych biur nieruchomości oraz poczytać opinie o nich. Z pewnością w ten sposób dowiemy się co, w jakiej cenie oraz w jakiej jakości oferuje dane biuro nieruchomości i decyzje podejmiemy świadomie.

Zobacz więcej podobnych postów