Nowoczesne posadzki w domu. Inspiracje, które warto wykorzystać!
Materiały

Nowoczesne posadzki w domu. Inspiracje, które warto wykorzystać!

Podłogi pełnią bardzo istotną rolę w każdym domu. Ich unikalny wygląd pozwala stworzyć pożądany wystrój wnętrza, a walory użytkowe pozytywnie wpłynąć na komfort mieszkania. Aktualnie do wyboru mamy wiele oryginalnych i funkcjonalnych rozwiązań, które warto wykorzystać podczas wykańczania domu lub mieszkania. Jakie nowoczesne posadzki są obecnie na topie?

Nowoczesne posadzki żywiczne

Posadzki żywiczne jeszcze do niedawna kojarzone były głównie z pomieszczeniami gospodarczymi lub przemysłowymi. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na ich umieszczenie w swoim domu. Posadzki żywiczne są trwałe, nowoczesne oraz wytrzymałe, co szczególnie docenimy podczas ich codziennego eksploatowania. Występują w różnych kolorach i wykończeniach, dzięki czemu mogą stać się idealnym dopełnieniem wystroju każdego współczesnego wnętrza.

Nowoczesne posadzki wykonane z żywicy poliuretanowej są odporne na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Nie zmieniają koloru pod wpływem światła, przez co mogą być umieszczone w dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Ich dodatkowym atutem jest łatwość w zachowaniu czystości, gdyż wykazują właściwości antystatyczne a ich pozbawione spoin powierzchnia nie wymaga czyszczenia fug.

Nowoczesne posadzki w domu. Inspiracje, które warto wykorzystać!

Nowoczesne posadzki z betonu

Posadzki wykonane z betonu to doskonały wybór do wnętrz urządzonych w nieco surowym, industrialnym stylu. Doskonale skomponują się z pozostałymi dodatkami oferując spójny i przemyślany wystrój wnętrza. Posadzki betonowe są pozbawione spoin oraz fug tworząc jednolitą, łatwą w zachowaniu w czystości powierzchnię. Doskonale sprawdzą się do mniejszych pomieszczeń, które wizualnie nieco powiększą.

Beton jest materiałem kojarzonym głównie z obiektami przemysłowymi. Do wykończenia domu lub mieszkania warto wybrać jego bardziej dekoracyjną, polerowaną odmianę, która będzie wspaniale odbijała światło oraz rozświetli pomieszczenie. Jego wielowymiarowość oraz głęboki kolor doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w minimalistycznym, nowoczesnym stylu.

Nowoczesne posadzki z drewna

Miłośnicy bardziej tradycyjnych materiałów mogą postawić na tradycyjne drewno, które od wieków jest wykorzystywane do tworzenia domowych podłóg. Drewniane posadzki, które idealnie odnajdą się w nowoczesnych wnętrzach, to m. in. parkiet przemysłowy. Jest to trwała i dość gruba okładzina, której zaletą jest możliwość wielokrotnego odnawiania. Jej naturalny charakter pozwoli ocieplić wystrój wnętrza i wprowadzić do mieszkania więcej naturalności.

Parkiet przemysłowy jest produkowany z surowca pozostałego po większych elementach podłogowych. Tworzy efektowną, drewnianą mozaikę, która jest jednak znacznie grubsza od klasycznego parkietu – lamelki są bowiem przytwierdzane do podłogi węższą stroną.

Nowoczesne posadzki można ze sobą dowolnie łączyć, co pozwala na stworzenie zróżnicowanego wystroju w poszczególnych pomieszczeniach. Podłogi żywiczne doskonale nadają się do kuchni, salonu oraz przedpokoju, z kolei nowoczesne posadzki drewniane będą efektownie prezentowały się w sypialni. Więcej informacji na temat łączenia ze sobą różnych rodzajów posadzek znaleźć można na stronie: https://domnowoczesny.com/artykul/nowoczesne-posadzki-sposoby-laczenia-roznych-materialow.html.

 

Zobacz więcej podobnych postów