Dlaczego podczas wyboru dachu płaskiego warto skorzystać z pomocy specjalisty?
Informacje

Dlaczego podczas wyboru dachu płaskiego warto skorzystać z pomocy specjalisty?

W ostatnim czasie dachy płaskie staja się coraz bardziej popularne i to nie tylko w przypadku dużych inwestycji, ale także w przypadku budynków mieszkalnych. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na tego typu rozwiązanie? Odpowiedź jest prosta dachy płaskie posiadają wiele zalet. Pamiętajmy jednak, że wybór systemów na dach płaski jest naprawdę szeroki, dlatego aby wybrać właściwe rozwiązanie warto skonsultować się ze specjalistą.

Czym są dachy płaksie?

Dachy płaskie to dachy o niedużym nachyleniu. Maksymalne nachylenie połaci mieści się, bowiem w przedziale od 0 do 5 stopni. Dachy płaskie posiadają bardzo nowoczesny wygląd i pozwalają na duża dowolność architektoniczną. Są one chętnie stosowane, ponieważ: zapewniają większą powierzchnie użytkowa pomieszczeń, są odporne na działanie wiatru, pozwalają zniwelować straty ciepła. Dodatkowo warto podkreślić, że dachy płaskie są tańsze w porównaniu do swoich spadzistych odpowiedników. Płaski dach to bardziej energooszczędny dom. Wśród dachów płaskich wyróżniamy między innymi dachy zielone, dachy balastowane odwrócone czy też dachy balastowane z izolacja termiczną. W przypadku dachów płaskich należy pamiętać o doborze odpowiedniej technologii wykonania dachu oraz właściwych materiałów wykończeniowych.

Dlaczego podczas wyboru dachu płaskiego warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Odpowiedni dobór systemu na dach płaski.

Umiejętnie dobrany system to gwarancja sprawnego funkcjonowania dachu przez długie lata. Jeżeli nie posiadamy właściwej wiedzy w tej kwestii to istnieje duże ryzyko, że zdecydujemy się na rozwiązanie, które nie będzie dla nas najbardziej optymalne. Zastosowanie niewłaściwych materiałów skutkuje powstaniem dodatkowych kosztów, które będziemy musieli ponieść w niedalekiej przyszłości w celu przeprowadzenia napraw. Pamiętajmy, że każde rozwiązanie powinno być przede wszystkim dostosowane do celów, jakie chcemy uzyskać stosując dane pokrycie, dlatego też naprawdę warto podjąć świadomą decyzje. Podjęcie odpowiedniej decyzji z pewnością ułatwią nam konsultacje ze specjalistą z danej dziedziny. Jeżeli wiec chcemy zastosować w swoim budynku umiejętnie dobrany system dachowy, a dodatkowo zminimalizować koszty jego wykonania do niezbędnego minimum warto skorzystać z oferty firmy Suez.com.pl.

Oferta firmy Suez.com.pl

Firma Suez.com.pl to firma z ponad 10 letnim doświadczeniem w branży budowlanej. Przedsiębiorstwo to specjalizuje się w dziedzinie izolacji przeciwwodnych oraz termicznych. Firma świadczy usługi doradcze w temacie hydroizolacji oraz jest generalnym dystrybutorem wielu znanych marek materiałów budowlanych. Jeżeli interesują nas dachy płaskie, to możemy być pewni, że pracownicy firmy skutecznie doradzą nam dobór najbardziej optymalnego dla nas systemu dachowego. Specjaliści zatrudnieni w firmie są w stanie również w profesjonalny sposób wyliczyć zapotrzebowanie materiałowe na poszczególne dachy płaskie czy tez dokonać wyceny na zlecenie właściciela budynku. Dodatkowo firma Suez.com.pl oferuje także kompleksową usługę wykonania dachów płaskich i co najważniejsze możemy być pewni, że będzie to rzetelnie wykonana praca.

Zobacz więcej podobnych postów