3 Oryginalne umywalki ceramiczne do łazienki
Meble i wyposażenie

3 Oryginalne umywalki ceramiczne do łazienki

Ceramika w łazience przeważnie kojarzy się nam z białymi umywalkami i tradycyjnymi wzorami. W rzeczywistości na rynku istnieje wiele różnokolorowych i oryginalnych umywalek ceramicznych, które będą łączyły w sobie tradycyjną funkcjonalność, trwałość, ale będę też gustowne i estetyczne. W tym tekście przedstawiamy trzy ciekawe umywalki ceramiczne, nad których wyborem warto się zastanowić, jeśli chcemy wprowadzić nieco oryginalności do naszej łazienki.

3 Oryginalne umywalki ceramiczne do łazienki

 

Niebieska umywalka ceramiczna z przetarciami

Pierwszym ciekawym modelem, który będzie zgoła inny od typowych umywalek ceramicznych, jest niebieska ceramiczna umywalka z przetarciami. Jej kształt przypomina umywalki popularne, ale jest to jedyna — funkcjonalna podobizna do standardowych umywalek. Pierwszą różnicą jest jej kolor. We wnętrzu jest on niebieski. Dzięki fakturze umywalki nie jest to jednolity niebieski a kolor o różnych natężeniach w nieregularnej tonacji. Zewnętrzna strona umywalki jest za to czarna, spod którego to koloru prześwituje kolor jasno gliniany. Cała umywalka jest chropowata - przecierana po utworzeniu a przed wypaleniem. Dzięki temu jej powierzchnia jest nieregularna oraz oszkliwiona. Umywalka taka budzi naturalne skojarzenia z lasem i przyrodą oraz idealnie komponuje się np. z drewnem czy kamieniem.

 

Umywalka — muszla morska

Drugim ciekawym rozwiązaniem jest ceramiczna umywalka w kształcie muszli. Wykonana jest ona z cienkiej malowanej ceramiki. Takie modele dostępne są na rynku w różnych kolorach oraz wielkościach. Tym, co wyróżnia je, jest realistyczne wykonanie. Umywalki ceramiczne tego typu mają pofalowane ranty oraz przetłoczenia na całej powierzchni — jak prawdziwa muszla. Umywalka taka dzięki gładkiej powierzchni prezentuje się zarówno oryginalnie, jak i gustownie.

 

Umywalka — zwinięty wąż

Jedną z najciekawszych na rynku umywalek, jakie możemy spotkać, jest umywalka ceramiczna, w postaci zwiniętego w kłębek węża. Jest ona na tyle realistyczna, że powoduje naturalną refleksję po jej zauważeniu. Umywalka taka wykonana jest z grubej warstwy ceramiki i jest solidną konstrukcją. Zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna część stylizowana jest na skórę węża. Kolor czy bruzdy w szkliwionej ceramiki wyglądają niezwykle imponująco.

Zobacz więcej podobnych postów