Jak wybrać eleganckie i funkcjonalne meble kuchenne?
Meble i wyposażenie

Jak wybrać eleganckie i funkcjonalne meble kuchenne?

Niezależnie od wielkości i układu kuchni, nowe meble mogą natychmiast poprawić jej funkcjonalność. Pozwalają maksymalnie zagospodarować przestrzeń, jednocześnie tchną nowe życie w całym domu. Sprawdź, jak wybrać odpowiednie meble.

Meble kuchenne w stylu shaker

Szafki typu shaker niezmiennie cieszą się dużą popularnością, w przeciwieństwie do wielu tradycyjnych stylów. Zachwycają prostotą i minimalizmem. Wszystkie drzwi mają po pięć segmentów: pionowe elementy po bokach, poziome elementy na górze i na dole oraz wgłębiony panel na środku. Tego typu szafki dają dużą swobodę aranżacji. Połącz je z betonowym blatem, a stanie się nieco przemysłowy. Dopasuj do nich drewniany blat, a zyska rustykalny charakter.  Pamiętaj, by regularnie je czyścić, ponieważ łatwo osiada na nich brud.

Jak wybrać eleganckie i funkcjonalne meble kuchenne?

Jak wybrać odpowiednie szafki do kuchni?

Wybierając kolor mebli, weź pod uwagę wystrój wnętrza i własne upodobania. Szafki kuchenne mają najczęściej neutralny kolor lub bejcowany odcień drewna. Meble na wymiar dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Jeśli chcesz optycznie powiększyć kuchnię, zdecyduj się na jaśniejsze szafki. Ciemniejsze kolory sprawiają, że wnętrze wygląda tradycyjnie lub przytulnie.

Projektując meble, zastanów się nad układem kuchni. Proste rozwiązania sprawdzą się doskonale w mniejszych pomieszczeniach. Z kolei układ w kształcie litery L z dodatkowym miejscem do przechowywania spełni oczekiwania dużych rodzin i tych, które lubią zapraszać gości. 

Otwarte półki sprawdzą się doskonale zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych kuchniach. Zapewniają więcej miejsca do przechowywania. 

Stylowe szafki do kuchni

Jeśli chcesz zaprojektować nowoczesne wnętrze, zwróć uwagę na białe meble kuchenne gdańsk. Możesz też wybrać szare lub czarne szafki, jeżeli dysponujesz większą przestrzenią albo nie przeszkadza Ci ciemniejsze wnętrze. Doskonale pasują do nich akcenty w neutralnych kolorach.

Dużą popularnością cieszy się styl industrialny. Łączy elementy drewniane i metalowe. Sprawdzi się w większych pomieszczeniach. Jeżeli chcesz urządzić tradycyjną kuchnię, zwróć uwagę szafki w naturalnym kolorze drewna. A może marzysz o kuchni w stylu rustykalnym lub prowansalskim? W takim razie zdecyduj się na białe, kremowe lub jasnoszare meble.

Jeśli lubisz wyróżniać się z tłumu, poszukaj niebieskich lub zielonych szafek. Postaw na wyciszony odcień, który uzupełni prosty styl drzwiczek i szuflad. Zwróć też uwagę na dwukolorowe meble do kuchni.

Jak wybrać eleganckie i funkcjonalne meble kuchenne?

Dlaczego warto kupić szafki na wymiar?

Meble na zamówienie sprawdzą się doskonale w każdej kuchni. Dzięki nim możesz maksymalnie zagospodarować wnętrze. Zapewniają równowagę między stylem a funkcjonalnością. Możesz je dopasować do swoich potrzeb i stylu życia. 

Jeśli chcesz, dodaj niestandardowe fronty, wbudowane stojaki na wino lub przyprawy, szuflady na akcesoria, wkładki z siatki/szkła, oświetlenie podszafkowe, czy półki. Niestandardowe szafki pozwalają stworzyć przemyślaną kuchnię, która będzie odzwierciedlać Twój styl życia, gust i specyficzne potrzeby. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu mogą Ci śmiało służyć przez wiele lat.

Zobacz więcej podobnych postów