Meble w sam raz do sypialni
Meble i wyposażenie

Meble w sam raz do sypialni

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu jest sypialnia. Jet to strefa relaksu i wymaga pełnego zapewnienia sobie komfortu, więc wybór odpowiednich mebli jest szczególnie istotny – nie ma nic gorszego niż brak relaksu we własnej sypialni.

Wygodne łóżko – punkt centralny sypialni

Podstawowym meblem, który definiuje sypialnię, jest łóżko. To właśnie na nim możemy się zrelaksować po ciężkim dniu pracy, odpoczywamy, drzemiemy i śpimy w nocy. Podstawą pełnego komfortu jest wygoda, ale nie mniej istotne jest dopasowanie go do aranżacji sypialni.

W łóżku spędzamy nawet 1/3 życia, więc jego zakup powinien być szczególnie przemyślany. Przede wszystkim łóżko nie powinno być zbyt małe – tu najlepszym wyjściem będą takie, które mają powyżej 90 cm szerokości, co jest rozwiązaniem optymalnym również dla osób śpiących w pojedynkę. Materac w łóżku koniecznie powinno się dobrać do wagi i rozmiarów osób z niego korzystających.

Małe i nowoczesne sypialnie świetnie przyjmą łóżka o jasnej barwie – nada to pomieszczeniu przestronności. Ustawienie łózka tak, aby można było spoglądać na drzwi, co zwiększy nasz komfort i zagwarantuje spokojny sen oraz samopoczucie.

Meble w sam raz do sypialni

Do stylu industrialnego pasują łóżka z metalowymi ramami. W nowoczesnej sypialni lepiej jednak wybrać modele łóżek z drewnianymi lub tapicerowanymi ramami.

Szafy i szafki nocne

Idealnym rozwiązaniem jest, aby każdy przy swojej stronie łóżka miał szafkę nocną, aby móc postawić na niej drobiazgi począwszy od szklanki wody przez książkę aż do ściągniętej na noc biżuterii. Takie stoliki bądź szafki stanowić będą świetne uzupełnienie aranżacji sypialni – również poprzez odróżnianie się od pozostałych mebli, choć wybranie szafki pasującej do łóżka nie będzie błędem.

W sypialni koniecznie powinna znaleźć się również szafa. Najlepiej jest ustawić ją na krótszej ścianie, zachowa to korzystne proporcje. Szafa powinna być spora. Ważne jest, aby można było wszystko na noc schować do szafy, ponieważ ubrania walające się po sypialni będą tworzyć chaos i zaburzać spokój. Dobrym dodatkiem do szafy będzie lustro umożliwiające ocenę stylizacji.

Zobacz więcej podobnych postów