Jaki ekspres do kawy wybrać?
Firma

Jaki ekspres do kawy wybrać?

Wielu ludziom trudno wyobrazić sobie rozpoczęcia dnia bez mocnej, aromatycznej kawy, dzięki której nabiera się chęci do stawiania czoła codziennym wyzwaniom. Dlatego też w większości gospodarstw domowych znajdują się ekspresy ciśnieniowe do kawy uświetniający każdy poranek. Jednak przed wyborem właściwego modelu konieczne jest kierowanie się kilkoma aspektami, przykładem jest decyzja o sprzęcie półautomatycznym lub automatycznym. Ten drugi sprawdzi się najlepiej w przypadku, gdy w domu znajduje się większa ilość amatorów kawy.

Jaki ekspres do kawy wybrać?

Ekspres do kawy ciśnieniowy – półautomatyczny, czy automatyczny?

Generalnie ekspres do kawy ciśnieniowy może być automatyczny lub półautomatyczny, w asortymencie sklepu Eltkom znajduje się co najmniej kilka modeli. Każdy z nich ma inne, zaprogramowane już funkcje, a wśród najbardziej znanych producentów prym wiodą Phillips i DeLonghi. Najciekawszy wydaje się fakt, że często niewielkie detale decydują, jaki ostatecznie smak będzie miała przyrządzona kawa. Jest to element, który powinien być decydujący, w tym celu najlepiej poprosić o poradę konsultanta w danym punkcie sprzedaży, by udzielił wszystkich niezbędnych informacji. Ekspres do kawy ciśnieniowy półautomatyczny wymaga z pewnością większej kontroli całego procesu parzenia kawy. W pierwszej kolejności należy ją zmielić, ewentualnie zaopatrzyć się w już gotową do użytku w ekspresie. Zaletą takich modeli jest głównie cena, jednak należy mieć przy tym na uwadze, że również wymagające od użytkownika więcej czasu. Wśród walorów znajduje się również możliwość wpływu na ostateczny smak i aromat parzonej kawy. Takie rozwiązanie jest dedykowane dla osób prowadzących w miarę spokojny tryb życia oraz takich, którzy mają czas na spokojne delektowanie się nie tylko kawą, ale również jej przygotowanie. Alternatywą dla półautomatycznych ekspresów może być ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem – w pełni automatyczny.

Automatyczne rozwiązanie dla zapracowanych amatorów kawy

W sklepie Eltkom istnieje możliwość zakupu ekspresu do kawy ciśnieniowego z młynkiem, co stanowi niemałe udogodnienie dla zapracowanych smakoszy aromatycznej kawy. Takie urządzenie samodzielnie parzy kawę na podstawie indywidualnie ustawionych preferencji. Automatyczny ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem ma wbudowanych wiele funkcji i jest całkowicie samoobsługowy, użytkownik ma do wyboru nawet kilkanaście rodzajów kaw. Młynek pozwala na codzienne mielenie ziaren kawy, co pozwala na uzyskanie kawy o wyjątkowym smaku i aromacie. Wyróżnia się dwa rodzaje młynków – żarnowe i udarowe. Udarowe niestety nie zagwarantują najlepszego smaku kawy, żarnowe wręcz przeciwnie – zagwarantują wszystkie najlepsze cechy danej kawy. Ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem jest droższy od urządzeń półautomatycznych, jednak po drugiej stronie znajduje się prostota obsługi sprzętu i komfort dla każdego, kto korzysta z ekspresu. W każdym przypadku zakup ekspresu powinien być przemyślany. Punktem wyjściowym powinny być nie tylko oczekiwania odnośnie smaku kawy, ale również czas, który można poświęcić na jej przygotowanie.

Zobacz więcej podobnych postów