Jak szybko i skutecznie zakryć stare płytki w kuchni?
Remonty

Jak szybko i skutecznie zakryć stare płytki w kuchni?

Przez bardzo długi czas płytki w kuchni były czymś nie tylko praktycznym, ale i bardzo modnym. Wszystko ze względu na specyfikę tego pomieszczenia, w którym jakby nie było, para jest czymś naturalnym, a i o zabrudzenie ścian w trakcie gotowania nie jest trudno. Dzięki kafelkom sprzątanie ograniczało się do przetarcia mokrą gąbką. Niestety jest tu jeden haczyk, mianowicie zmiana starych płytek na nowe. Okazuje się, że jest to już praktycznie remont. Można jednak zyskać nowy wystrój w całkiem prosty sposób, bez demolki i bałaganu!

Przykryj stare płytki szkłem lub płytą MDF

Stare płytki ceramiczne w kuchni możemy zakryć. I co istotne, możemy zrobić to w stosunkowo prosty i szybki sposób. A nawet na kilka różnych sposobów. Dzisiaj bowiem mamy do wyboru nowoczesne rozwiązania, które z powodzeniem pozwolą nam przykryć stare płytki, bez konieczności ich zrywania i związanego z tym zamieszania. Wykorzystać możemy do tego specjalnie przycięte tafle szkła, które zamocujemy do ściany za pomocą specjalnych wkrętów. Najlepiej sprawdzi się tutaj szkło hartowane – może być laminowane lub matowe.

Stare płytki można również przykryć płytami MDF. Pamiętać trzeba jedynie o tym, aby wybrać takie, które mają podwyższoną odporność na wilgotność. Zarówno płyty MDF, jak i szkło, mogą być pokryte wybranymi lub zaprojektowanymi przez nas wzorami. I w taki oto prosty sposób możemy nadać naszej kuchni całkiem nowy i nowoczesny design, przy zachowaniu praktycznych atrybutów tradycyjnych płytek.

Jak szybko i skutecznie zakryć stare płytki w kuchni?

Inne ciekawe rozwiązania

To jednak nie wszystkie innowacyjne sposoby na zakrycie starych płytek w kuchni, o czym możemy jeszcze przeczytać na https://elewacyjni.pl/porady/innowacyjne-pomysly-na-zakrycie-starych-plytek-w-kuchni.html. Alternatywą dla płyt MDF i szkła, są nowoczesne fototapety i folie samoprzylepne. Nie tylko skutecznie zakleją płytki ceramiczne w kuchni, ale także oferują szeroką paletę kolorów i wzorów. Rozwiązanie to pozwala na dużą personalizację, za niewielkie pieniądze i z możliwością łatwej zmiany fototapety czy folii samoprzylepnej, na nową. Ostatecznie możemy także pomalować płytki na inny kolor.

Zobacz więcej podobnych postów