Pierwszy remont w mieszkaniu – kiedy warto go przeprowadzić?
Remonty

Pierwszy remont w mieszkaniu – kiedy warto go przeprowadzić?

Bycie właścicielem nowego mieszkania jest o tyle korzystne, że nie musimy go remontować. Nie ma jednak niestety rzeczy wiecznych i każdy kiedyś będzie musiał stawić czoła swojemu pierwszemu remontowi. Po kilku latach nasze mieszkanie może bowiem wymagać solidnego odświeżenia. Kiedy szczególnie warto pomyśleć o remoncie?

Zużycie mieszkania jako pierwszy sygnał do remontu

Po około 5-6 latach korzystania z mieszkania zaczynamy dostrzegać coraz więcej defektów. Należą do nich uszkodzenia ścian, niemożliwe do usunięcia plamy, naruszona struktura podłóg, czy inne oznaki świadczące o normalnym użytkowaniu mieszkania. Są one najbardziej widoczne w domach, w których mieszkają dzieci i zwierzęta, ale nieruchomości zamieszkiwane przez singli również mogą prosić się o remont.

Pora na zmiany i ważne ulepszenia

Rzadko kiedy projektując po raz pierwszy mieszkanie uda nam się idealnie trafić ze wszystkim. Po czasie często żałujemy, że nie użyliśmy jaśniejszej farby w przedpokoju, nie położyliśmy lepszych płytek czy nie zdecydowaliśmy się na wykonanie sufitu podwieszanego w łazience. Remont to doskonała okazja, aby spełnić swoje marzenia i finalnie zamieszczać w miejscu naszych marzeń.

Pierwszy remont w mieszkaniu – kiedy warto go przeprowadzić?

Kącik dla dziecka, czyli rodzina się powiększa!

Innym powodem, dla którego warto przeprowadzić remont, jest powiększenie się rodziny. Dziecko potrzebuje własnej przestrzeni, która początkowo będzie służyła raczej rodzicom, ale z czasem zostanie zamieniona w pokój lub kącik małego człowieka. W niektórych mieszkaniach układ pozwala na wygospodarowanie przestrzeni na dodatkowy pokój dla dziecka, co jednak wymaga przeprowadzenia remontu całego mieszkania.

Większy budżet, większe oczekiwania

Wykończając pierwsze mieszkanie lub apartament w Krakowie bądź innym mieście należy liczyć się z oszczędnościami, które są widoczne zwłaszcza w doborze materiałów budowlanych. Wiele z nich nie jest w stanie sprostać próbie czasu i po kilku latach zwyczajnie nie prezentuje się już tak atrakcyjnie jak na początku. W takiej sytuacji, warto zaopatrzyć się w lepszej jakości materiały i za ich pomocą wyremontować mieszkanie. Dzięki temu zyskamy nie tylko zupełnie nową przestrzeń, która w dobrym stanie posłuży nam znacznie dłużej.

Zobacz więcej podobnych postów