Ekologia w przemyśle zabawkarskim
Przemysł

Ekologia w przemyśle zabawkarskim

Społeczeństwo ma coraz większą świadomość konieczności dbania o środowisko naturalne. Tak naprawdę dąży się do tego w każdej gałęzi przemysłu, również zabawkarskiego. W sklepach częściej znaleźć można produkty przeznaczone dla dzieci, wykonane z materiałów przyjaznych środowisku, biodegradowalnych. To bardzo ważna lekcja dla konsumentów, w ten sposób buduje się właśnie świadomość ludzi.

Ekologia w przemyśle zabawkarskim

Bezpieczne zabawki

Firmy produkujące zabawki mogły zostać zainspirowane przez oczekiwania współczesnych rodziców i ich pociech. Obecnie zabawka spakowana w ogromny karton nie wzbudza już największego zainteresowania, liczy się jego zawartość. Coraz rzadziej można znaleźć produkty do zabawy wykonane z taniego plastiku, stawia się na bardziej wytrzymałe materiały. Wiąże się to oczywiście z wyższą ceną, ale bezpieczeństwo dzieci i nauka dbania o środowisko mają być najważniejsze. Przemysł zabawkarski cechuje ciągły rozwój, branża mogła rozwinąć przysłowiowe skrzydła dzięki sprzedaży internetowej. To nie tylko popularne Allegro, czy olx, ale powstało wiele nowych stron www.

Plastikowi mówimy stanowcze nie!

Obowiązujące trendy i oczekiwania konsumentów są uznawane zarówno przez duże fabryki, jak i niewielkie manufaktury. Doskonałym tego przykładem jest marka LEGO, której popularność rozeszła się na cały świat. Od 2018 roku firma produkuje zabawki głównie z trzciny cukrowej. Plastik jest jedynie niewielką domieszką. Brzmi to dość zaskakująco, ale taki jest fakt. Modyfikacja oferty była wprowadzana stopniowo, obecnie priorytetem jest całkowita rezygnacja z plastikowych torebek, w które pakowane są zestawy najpopularniejszych klocków na świecie. Wdrażanie ekologicznych rozwiązań świadczy o wysokim poziomie odpowiedzialności producentów, pomimo ogromnych nakładów finansowych, których właściwie nie da się uniknąć. W zamian jednak zyskuje się miano proekologicznej marki i szacunek rodziców. Sprzyjają temu niektóre przepisy, w myśl których zabawki przeznaczone dla dzieci do lat 14. nie powinny zawierać szkodliwych substancji chemicznych.

Zobacz więcej podobnych postów