Szkolenia savoir vivre - dlaczego warto się na nie zdecydować?
Informacje

Szkolenia savoir vivre - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Nauka dobrego zachowania przy stole, czy podczas ważnych uroczystości jest zawsze potrzebna. Świadczy o szacunku do osób znajdujących się w pobliżu oraz jest ogólnie bardzo dobrze przyjmowana. Dlatego opłacalnym jest skorzystanie z oferty przeprowadzenia szkoleń savoir vivre, podczas których profesjonaliści przekazują niezbędną wiedzę. Największy nacisk kładzie się na aspekty spożywania posiłków, picia alkoholu i innych napojów. Niemniej istotne jest właściwe dobieranie stroju, wybór sposobu powitania ze znajomymi oraz członkami rodziny. Szkolenia savoir vivre to także wybór odpowiedniego podarunku dla gospodarzy, jubilatów, czy solenizantów.

Szkolenia savoir vivre - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Jak powinny wyglądać szkolenia savoir-vivre?

Błędnym jest przekonanie, że szkolenia savoir vivre muszą przebiegać w sposób oficjalny, formalny. Wręcz przeciwnie, ponieważ stawia się na miłe spędzenie czasu oraz przekazanie niezbędnej wiedzy w przystępnej formie. W takich okolicznościach łączy się dydaktyczną stronę szkolenia z ciekawym doświadczeniem. Podczas spotkania znajduje się czas na degustowanie poszczególnych trunków i prezentuje się sposób ich serwowania. Całość ma formułę warsztatów, pojawiają się przeróżne rekwizyty, stroje, sztućce, kieliszki i pomysły na prezenty. Dzięki temu wszystkiemu szkolenia savoir vivre są nie tylko interesujące, ale także żywe i wzbudzające ogromną uwagę. Ciekawą częścią jest przytaczanie sytuacji, które są odstępstwem od prawidłowego zachowania przy spożywaniu posiłków. Pojawiają się ponadto przykłady prawidłowego postępowania, w ten sposób dobrze widoczny jest kontrast i zdecydowanie łatwiej zapamiętać poszczególne zasady. Szkolenia savoir vivre to także liczne prezentacje, na których uwidacznia się wszystkie zasady dobrego wychowania. Oczywiście każdy slajd jest szczegółowo omawiany, aby łatwiej zapadł w pamięci uczestników.

Istota szkoleń savoir vivre

Szkolenia savoir vivre to w skrócie umiejętność prawidłowego zachowania się w towarzystwie. W codziennych sytuacjach nie przywiązuje się do tego szczególnej uwagi, ale już na spotkaniach bardziej oficjalnych, w gronie rodziny, czy współpracowników ma to ogromne znaczenie. Warto pamiętać, że w każdej chwili może dojść do nieprzewidzianej sytuacji, w której koniecznie trzeba wiedzieć, jak postąpić, aby nie popełnić gafy. Na eleganckie zachowanie przy stole składa się nie tylko sprawne posługiwanie się sztućcami, liczy się poza tym sposób sięgania po potrawy i prowadzenie rozmów z obecnymi w środku ludźmi. Sposób trzymania kieliszka, łyżki, czy noża, a także wybór naczynia, w którym pije się wino może wydawać się mało istotne. Tak jednak nie jest, ponieważ prawidłowe zachowanie zwraca uwagę wszystkich zgromadzonych. Popełnienie nietaktu zdarza się każdemu, ale jeśli jest taka możliwość powinno się zminimalizować ich ryzyko. Podobnie jest w kwestii ubioru, który jest odzwierciedleniem osobowości i ogólnego stosunku do innych ludzi. Ważne jest to, aby ubranie było dostosowane do sytuacji i miejsca, do którego się udajemy. Tę i inne zasady trzeba znać i zawsze stosować się do nich.

Zobacz więcej podobnych postów