Horyzontalne przewierty sterowane
Przemysł

Horyzontalne przewierty sterowane

Horyzontalne przewierty sterowane to nowoczesna metoda, dzięki której możliwa jest realizacja bezwykopowych przewiertów poziomych. Przewierty horyzontalne ułatwiają wykonanie wodociągów, kanalizacji, linii energetycznych oraz gazociągów. Technologia bezwykopowa umożliwia stworzenie instalacji na terenach silnie zurbanizowanych oraz we wszystkich tych miejscach, w których nie można wykonać odkrytego wykopu pod rury i kable.

W jaki sposób wykonuje się horyzontalne przewierty sterowane i jakie są ich główne zalety?

W przypadku przewiertów horyzontalnych najpierw należy wykonać projekt trajektorii oraz wyznaczyć położenie punktu wyjścia przewiertu, a następnie dobrać odpowiednią technologie wiercenia. Pierwszą fazą prac jest, zatem wiercenie, które należy zacząć od wykopu startowego i kierować się w kierunku do wykopu końcowego. Wiercenie składa się w sumie z trzech etapów: wiercenia pilotowego, rozwiercania powtórnego oraz instalacji rurociągu. Horyzontalne przewierty sterowane posiadają wiele zalet. Główną ich zaletą jest to, że są przyjazne dla ludzi i środowiska. Metoda przewiertu poziomego nie wymaga wykonywania wykopów liniowych, dzięki temu maszyny budowlane nie niszczą warstw gleby oraz systemów korzeniowych. Ponieważ przy przewiertach tego typu stosuje się nowoczesne technologie mieszkańcy miejsc, na których dokonywane są prace nie są narażeni na hałas, zanieczyszczenia, kurz czy też na zakłócenia komunikacyjne. Stosowanie nowoczesnych metod przewiertu pozwala uniknąć dużych zniszczeń w terenie, dlatego też chętnie korzysta się z nich na obszarach, które posiadają duże walory przyrodnicze i krajobrazowe. Warto również podkreślić, że w przypadku przewiertów horyzontalnych klienci nie musza ponosić dodatkowych kosztów związanych z rekultywacją i odtworzeniem stanu sprzed rozpoczęcia robót, ponieważ podczas dokonywania przewiertów sterowanych wystarczy odkryć zaledwie 1 do 2 m kw. powierzchni w miejscu wejścia i wyjścia. Ponadto w porównaniu do tradycyjnych metod wykopów otwartych przewierty horyzontalne realizowane są w o wiele krótszym czasie.

Horyzontalne przewierty sterowane

Z usług, jakiej firmy budowlanej warto skorzystać?

Na rynku istnieją różne firmy budowlane zajmujące się przewiertami kierunkowymi. Jeżeli jednak zależy nam przede wszystkim na tym, aby zlecona przez nas usługa została wykonana w sposób profesjonalny oraz przy użyciu najwyższej jakości sprzętu warto zapoznać się z ofertą firmy Les-Gaz. Na stronie internetowej http://lesgaz.com/przewierty-sterowane.html odnajdziemy wiele ciekawych informacji na temat stosowanych przez firmę metod pracy. Firma Les-Gaz swoją ofertę kieruje zarówno do firm, jak i jednostek samorządowych oraz osób prywatnych z Krakowa oraz innych miast w Polsce. Warto również zaznaczyć, że pracownicy zatrudnieni w firmie posiadają odpowiednie kwalifikacje i bardzo duże doświadczenie, dlatego są w stanie świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Oprócz horyzontalnych przewiertów sterowanych firma ta oferuje swoim klientom wszelkiego rodzaju przeciski pod drogami, chodnikami, trakcjami kolejowymi, a także najnowsze technologie bezwykopowe.

Zobacz więcej podobnych postów