Największe błędy popełniane podczas budowy domu
Remonty

Największe błędy popełniane podczas budowy domu

Istnieje wiele błędów popełnianych przez osoby budujące dom, ale te trzy są najczęściej spotykane. W naszym wpisie podpowiemy, jak można ich uniknąć. Koniecznie zapoznaj się z naszymi poradami, zanim zaczniesz budowę wymarzonego domu.

Oszczędzanie na materiałach budowlanych

Droga na skróty w kwestii materiałów to jeden z poważniejszych błędów, które popełniają właściciele domów. Nie dość, że oszczędzają, wybierając produkty gorszej jakości, to jeszcze kupują materiały wątpliwego pochodzenia. Niestety, takie osoby najczęściej tracą dwa razy, ponieważ nie dość, że muszą ponownie kupić materiały (już po wyższej cenie) to jeszcze narażają się na koszty związane z przedwczesnymi remontami.

Rada: Jeśli masz wybór między kupnem czegoś, co wytrzyma 20 lat, a czymś, co wytrzyma 5 lat, wybierz to pierwsze rozwiązanie. Oszczędzanie już na etapie budowy, może sprawić, że naprawa będzie Cię kosztować dwa razy więcej, niż uda Ci się zaoszczędzić.

Największe błędy popełniane podczas budowy domu

Błędna ocena swoich możliwości finansowych

Budowa rzadko przebiega tak gładko, jak się planuje. Oznacza to, że prawdopodobnie poniesiesz po drodze jakieś dodatkowe koszty, których nie przewidziałeś przy ustalaniu budżetu. Z tego powodu ważne jest, aby odłożyć pieniądze na nieprzewidziane wydatki - tak, aby w odpowiednim momencie można było po nie sięgnąć.

Warto również zwrócić uwagę na to, że ceny materiałów budowlanych nieustannie rosną. Oznacza to, że ta sama partia towaru za kilka miesięcy może kosztować kilkanaście procent więcej niż w momencie rozpoczęcia budowy. Takie wydatki również należy zaplanować w swoim budżecie. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której budowa zostaje wstrzymana, na skutek braku odpowiedniej ilości materiałów budowalnych.

Wybór złej ekipy budowlanej

Jak wskazuje wiele osób, które budowały dom w przeszłości: największym błędem, jaki można popełnić jest wybór niewłaściwej ekipy budowlanej. Niezależnie od tego, czy budujesz nowy dom, czy tylko remontujesz stary, zatrudnienie niewłaściwej ekipy może prowadzić do opóźnień i problemów w trakcie realizacja samego projektu.

Przy wyborze wykonawcy ważne jest więc, aby sprawdzić doświadczenie danej firmy, a także opinie jej byłych klientów. Są one doskonałym drogowskazem, który podpowie nam, czy warto skorzystać z usług takiego przedsiębiorstwa. Dobrze jest również zobaczyć daną ekipę w pracy - można na przykład poprosić o wskazanie miejsca, w którym obecnie realizują budowę i sprawdzić, jak funkcjonują oni w ciągu dnia pracy. W ten sposób najlepiej ocenisz, czy jest to wiarygodny partner. 

Zobacz więcej podobnych postów