3 zalety izolacji z wełny skalnej
Materiały

3 zalety izolacji z wełny skalnej

Wybór idealnego materiału do ocieplenia domu nie jest prostym zadaniem. My mamy jednak swojego kandydata, dlatego w tym artykule przedstawimy Ci 3 powody, dla których powinieneś rozważyć wykonanie izolacji z wełny skalnej.

Czym jest wełna skalna?

Wełna skalna jest jednym z najbardziej wszechstronnych i skutecznych materiałów izolacyjnych. Jest ona wytwarzana ze skały bazaltowej i żużlu, które są topione w bardzo wysokiej temperaturze, a następnie przędzone w cienkie włókna. W wyniku tego procesu powstaje mocny, gęsty materiał o wielu pożądanych właściwościach.

Materiał ten cieszy się sporą popularnością ze względu na swoje właściwości. Oto trzy największe zalety korzystania z wełny skalnej.

3 zalety izolacji z wełny skalnej

Zaleta numer jeden: łatwo się z nią pracuje

Izolację z wełny skalnej można ciąć nożem i jest ona na tyle lekka, że można ją przenosić na miejsca robót. Jest ona również dostępna w różnych formach, dzięki czemu można wybrać produkty odpowiadające potrzebom klienta.

Dodatkowo nie swędzi, tak jak włókno szklane, dzięki czemu nie ma potrzeby używania rękawic ani okularów ochronnych podczas pracy z nią.

Zobacz, jak można wykorzystać wełnę skalną: https://ocieplaniedachu.com.pl/szybkie-i-dobre-ocieplenie-poddasza

Zaleta numer dwa: izolacja z wełny skalnej jest ognioodporna

W przeciwieństwie do tradycyjnej izolacji z wełny szklanej, wełna skalna nie zawiera żadnych związków organicznych ani włókien nieorganicznych, które mogłyby się zapalić. Dzięki temu nie podsyca ona ognia.

Dodatkowo spowalnia rozprzestrzenianie się płomieni w budynku, dając jego mieszkańcom więcej czasu na wydostanie się ze środka, a służbom pożarniczym - na wkroczenie do akcji. Powstrzymuje ona również płomienie przed rozprzestrzenianiem się przez ściany i sufity, co oznacza, że ściany nie zawalą się, a zniszczenia wewnątrz budynku będą ograniczone.

Zaleta numer trzy: wełna skalna zapewnia wysoką izolację termiczną

To chyba, z użytkowego punktu widzenia najważniejsza zaleta stosowania tego materiału. Izolacja z wełny skalnej w widoczny sposób pomaga obniżyć rachunki za energię. Ze względu na swoje właściwości termiczne, doskonale zatrzymuje ciepło w domu w miesiącach zimowych. Oznacza to, że Twój system grzewczy nie będzie musiał pracować tak ciężko, aby utrzymać temperaturę w domu - co w oczywisty sposób pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za ogrzewanie.

Jak przekonują eksperci, oszczędności mogą sięgać od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent wydatków ponoszonych na ogrzewanie w sezonie grzewczym.

 

 

 

Zobacz więcej podobnych postów